Galleri F 15

Kunstnerverksted: lag din egen animasjonsfilm!

9. mar, 12:00

Velkommen til verkstedet hvor vi lærer om tegning og animasjonsfilm sammen med illustratør og filmskaper Annette Saugestad! 

Tid: Søndag 9. mars, kl. 12:00-15:00
Sted: Galleri F 15

Dette er et lekent og eksperimenterende verksted, med fokus på å utnytte sitt eget uttrykk og grenseløse fantasi.  

Her får barna jobbe med ulike tegneteknikker for å skape sitt eget fantasidyr og så lage sin egen animasjonsfilm med dyret.  

Etter å ha lært å bruke fantasi og teknikker i sin egen film, lærer de også hvordan de kan fortsette med dette hjemme.  

Kursholder Annette viser også klipp fra egne animasjonsfilmer hun jobber med. Deltakerne får med seg figuren sin hjem, og får en link med filmen de lager tilsendt i etterkant. 

Husk å ta med niste og vannflaske! 

Maks antall deltagere: 10
Aldersgruppe: ca. 9 – 12 år
Pris: gratis 

Påmelding:

OBS: Du kan kun melde på en person om gangen.

Beklager! Det er ikke flere ledige plasser.

Ved spørsmål, kontakt Jenny på jse@gallerif15.no.

 

 

Bilde Annette

Annette Saugestad med designer hun har laget for Nasjonalmuseet

Om kunstneren
Annette Saugestad arbeider som forfatter, illustratør, regissør og animatør, med bildebøker og animasjonsfilm. Hun er tilknyttet Illustratørene og Mikrofilm, og jobber med blant annet Gyldendal og Aschehoug. Hun arbeider hovedsakelig med bøker og filmer rettet mot barn og ungdom, og har lang erfaring og stort engasjement for målgruppen. Hun veksler mellom arbeid med bøker, film og digitale prosjekter. Annette har blant mye annet tegnet og animert landskapet og figurene i den prisbelønnede Urskogen Silva for Nasjonalmuseet. Ved siden av sitt eget skapende arbeide har hun i 20 år holdt ulike kurs, verksteder og undervisningsstillinger i animasjon og tegning ved blant annet kulturskoler, Den kulturelle skolesekken (DKS), bibliotek og filmfestivaler.